Хочете читати новини в іншому форматі?.
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА.
Підписатись можна ТУТ.
В Україні щонайменше до 11 травня триватиме карантин, введений для попередження поширення епідемії COVID-19.
В цілому українці його добре дотримуються, а тому в країні вдалося уникнути великого стрибку захворюваності.
Однак в таких умовах доведеться жити і надалі, щоб бути готовими протистояти інфекції у звичайних умовах, без запроваджених обмежень і заборон.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку думку висловив медик, торакальний хірург, колишній заступник глави МОЗ (у 2014-1016 роках) Олександр Лінчевський в інтерв’ю “Буквам“.
Loading...
Експерт вважає, що ситуація з введеними карантинними обмеженнями “затіяна для того, що уникнути піку захворюваності, коли система не буде справлятися”.
“Для того, щоб не було черг із “швидких” під лікарнями.
Думаю медики погодяться, – ми маємо подякувати громадянам за сумлінне дотримання заходів ізоляції, і це справді полегшило нам роботу”, – зазначив він.
Популярні новини зараз.
Місячний посівний календар на травень: коли та що потрібно саджати та сіяти.
Пенсіонери в Україні отримають три доплати у травні.
В Україні підвищать пенсійний вік: скільки треба працювати.
В Україні зараз немає великої кількості пацієнтів в лікарнях і на апаратах, тому що в країні “дійсно вчасно вийшли на карантин”, на відміну від інших країн, сказав Лінчевський.
“Але карантин нам даний не для того, щоб цей “мор пішов з наших земель”, а щоб ми могли підготуватися й з цим “мором” боротися.
Апарати повинні бути якісні, персонал має бути підготовлений.
Навряд чи ми будемо хворіти стадіонами, у великих кількостях, але будемо надалі жити в реаліях виявлення нових випадків захворюваності”, – прогнозує кандидат медичних наук.
Також фахівець звернув увагу, що медична спільнота досить чітко визначає критерії підготовленості до виходу з карантину.
Лінчевський перерахував їх:.
Треба створити дієву мережу, для того, щоб максимально тестувати всіх, хто потенційно може інфікувати інших, відправляти їх на ізоляцію.
По-друге, потрібна система моніторингу контактів з інфікованими.
“У результаті вдома буде сидіти не десять сімей, а одна.
Але ефект буде той самий.
Зараз же ми допускаємо, що хворий може потенційно бути будь-де.
А коли тестування буде справді масовим, можна буде ізолювати вдома лише частину людей, лише тих, хто справді інфікований”, – пояснив він.
І третій критерій – підготовка лікарень – створення оптимальних умов для того, щоб всім хто буде госпіталізований надавалася якісна допомога.