Посольство США вимагає ретельного та неупередженого розслідування вбивства Шеремета
Посольство США вимагає ретельного та неупередженого розслідування вбивства Шеремета

Посольство США вимагає ретельного та неупередженого розслідування вбивства Шеремета

Посольство США вимагає ретельного та неупередженого розслідування вбивства Шеремета - Фото 1

Посольство США в Україні підтримало вимоги українців, які вимагають ретельного, неупередженого та достовірного розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета.

Про це дипвідомство повідомило в Facebook 20 липня, у четверту річницю з дня вбивства журналіста.

«У четверту річницю вбивства Павла Шеремета ми долучаємось до українців, які продовжують вимагати ретельного, неупередженого та достовірного розслідування, яке забезпечить правосуддя для тих, хто замовив і здійснив це вбивство», – йдеться в заяві.

У посольстві США також додали, що шанують роль Павла Шеремета та інших незалежних українських журналістів у повідомленні правди та сприянні відкритому обміну інформацією й ідеями.

Як писав ДМ, 20 липня 2020 року в Києві відкрили меморіал пам’яті Павла Шеремета.

Його відкрили під час акції до дня пам'яті Павла Шеремета на розі вулиць Івана Франка та Богдана Хмельницького – місці загибелі журналіста у 2016 році.

Того ж дня президент Володимир Зеленський повідомив, що вважає вбивство журналіста Павла Шеремета «ганьбою для України» та сказав, що обов’язком України та правоохоронців є пошук убивць та замовників цього злочину.

Його смерть кваліфікована прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб».

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала і за згодою ГПУ оголосила підозру фігурантам справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета.

За результатами проведених експертиз відеозапис із камер спостереження та відстеження телефонів слідство припустило, що вибухівку закладала Юлія Кузьменко (волонтерка на прізвисько Лиса, працює дитячим хірургом в ОХМАТДИТі), разом з нею був Андрій Антоненко (ветеран ООС, музикант Ріффмастер), а Яна Дугарь (контрактниця Збройних сил України) фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Павла Шеремета.

На брифінгу правоохоронці, як докази провини Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь, навели уривки їхніх телефонних розмов.

Після ознайомлення з матеріалами справи «Бабель» 13 линя 2020 року повідомив, що низку заяв поліція вирвала з контексту й неправильно трактувала.

Водночас, як пише видання, жодна з розмов не стосувалася справи про вбивство журналіста Павла Шеремета.

30 березня досудове розслідування справи Шеремета продовжили до 12 червня 2020 року.

На початку квітня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова повідомила, що вважає, що через два місяці буде «якийсь результат» у справі про вбивство Павла Шеремета.

21 травня 2020 слідство змінило підозри фігурантам кримінального провадження про вбивство журналіста Павла Шеремета – Юлії Кузьменко, Андрію Антоненку та Яні Дугарь.

Слідчі також відкрили окреме провадження щодо невстановлених осіб – організаторів вбивства.

22 травня поліція завершила розслідування щодо трьох підозрюваних у виконанні вбивства журналіста Павла Шеремета.

Досудове розслідування справи Шеремета тривало 1402 дні.

Матеріали провадження налічують понад дві сотні томів: 38 томів – стосовно трьох підозрюваних, більше 200 – щодо встановлення інших фігурантів, організаторів та замовників цього злочину.

2 липня поліція повідомила, що кримінальне провадження готове до передачі до суду.

14 липня Національна поліція звинуватила захист підозрюваних у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета в затягуванні процесу ознайомлення з матеріалами провадження.

Адвокати відкинули ці звинувачення та заявили про затягування з боку слідчих.

16 липня 2020 року директор департаменту комунікацій Міністерства внутрішніх справ України Артем Шевченко сказав, що на мотив вбивства журналіста Павла Шеремета міг вплинути його контакт в Росії.

Теги по теме
США Новости Общество
Источник материала
loader
loader