Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальне провадження, в якому перевірятиме факти щодо здійснення оплат сонячним електростанціям, розташованим на тимчасово окупованих територіях, у період з липня 2022-го по липень 2023 року. Про це повідомила команда журналістів-розслідувачів Bihus.Info.
За даними Bihus.Info, провадження зареєстрували 21 серпня 2023 року, через кілька днів після виходу їхнього розслідування «Сонячний бізнес родини зама Єрмака: сотні мільйонів за “електрику в окупації”».
Провадження кваліфіковане за статтею про привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, якщо такі дії вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою (ч. 5 ст. 191 КК України).
Як встановили розслідувачі, співвласником деяких компаній, що володіють цими СЕС, є Олег Шурма — брат заступника керівника Офісу Президента України Ростислава Шурми. Державні гроші від України фактично на окупантів отримували й компанії Руслана Божка — колишнього підлеглого Ростислава Шурми, якого вважають близькою до нього людиною.
За інформацією Bihus.Info, з липня 2022 року по липень 2023 року ці компанії сукупно отримали від державного підприємства України «Гарантований покупець» понад 320 млн грн.
5 вересня в інтерв’ю виданню Forbes Ukraine Ростислав Шурма заявив, що розслідування Bihus.Info про фінансування електростанцій його брата, які перебувають під окупацією, замовив олігарх Ігор Коломойський. Журналісти відкинули звинувачення.
Президент Володимир Зеленський призначив Ростислава Шурму заступником керівника Офісу президента 23 листопада 2021 року.
Ростислав Шурма народився 1983 року у Львові, є сином ексдепутата парламенту, члена СДПУ(о) Ігоря Шурми, який на президентських виборах 2004 року активно підтримував Віктора Януковича.
У 2012–2019 роках був гендиректором заводу «Запоріжсталь» та працював на провідних посадах кількох інших підприємств, які входили до групи «Метінвест» Ріната Ахметова. Був головою Запорізької регіональної організації партії «Опозиційний блок».
Читайте також:
- Андрій Коболєв шукає в Україні видавництво, щоб перекласти і видати книгу-розслідування «Пастка “Північний потік”» журналістки Маріон ван Рентергем
- Розслідування: Росія імпортує підсанкційні авіадеталі через «дружні» країни — в лідерах ОАЕ, Китай і Туреччина
- Bihus.Info: На активи Медведчука «забули» накласти арешт, і їх вже переоформили. Ймовірно, причетний Татаров
- Не замовчувати факти корупції під час війни: думка журналістів-розслідувачів
Фото: Ростислав Шурма / фейсбук
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.