Ведуча «1+1» Алла Мазур вдруге вступилася за Коломойського із заявою про поручительство, але суд залишив бізнесмена під вартою
Ведуча «1+1» Алла Мазур вдруге вступилася за Коломойського із заявою про поручительство, але суд залишив бізнесмена під вартою

Ведуча «1+1» Алла Мазур вдруге вступилася за Коломойського із заявою про поручительство, але суд залишив бізнесмена під вартою

Уже завтра, 25 жовтня, бізнесмен зможе здати аналізи. У відповідь на його скарги суд зобов'язав організувати надання йому медичної допомоги.

У вівторок, 24 жовтня, Шевченківський районний суд міста Києва провів засідання, де розглянув питання про зміну запобіжного заходу бізнесмену, власнику «1+1 медіа» Ігорю Коломойському. За рішенням суду, його залишили під вартою. Також суд зобов'язав організувати надання необхідної медичної допомоги Коломойському, тож вже завтра у нього візьмуть аналізи. Про це повідомляє hromadske.

Адвокат Коломойського передав судді заяви про особисту поруку від 9 осіб. Під час засідання на прохання сторони захисту виступили ведуча «1+1» Алла Мазур, депутат від «Слуги народу» Сергій Демченко та головний рабин Дніпра Шмуель Камінецький.

Як повідомила кореспондентка hromadske, адвокати клопотали про зміну запобіжного заходу з перебування під вартою (з альтернативою застави у 3,8 млрд грн) на цілодобовий домашній арешт у будинку Коломойського в селі Микільське-на-Дніпрі у Дніпропетровській області.

При цьому адвокати посилалися на погіршення здоровʼя бізнесмена. Під час засідання суду Коломойський сказав, що вже 8 років страждає на панкреатит і діабет, а в СІЗО упродовж місяця не приймав необхідний препарат, який має вживати щотижня. Це, за його словами, призвело до загострення хронічних захворювань. Як заявив адвокат Олег Пушкар, таке загострення може призвести до «незворотних процесів».

На це прокурор Сергій Демʼянчук відповів, що вже 25 жовтня працівники приватної медичної установи проводуть збір аналізів для обстеження Коломойського, про що просив сам бізнесмен. У своїй скарзі він також просив про обстеження у Дніпрі, але слідчі відмовилися його перевозити. 

«Ніякого обстеження не буде, приїде лікар, забере кров і все», — заперечив адвокат Лисак.

Виступаючи під час засідання, ведуча «1+1» Алла Мазур зазначила, що «процедура суду передбачає різні запобіжні заходи», і вдруге заявила про свою готовність взяти Коломойського на поруки.

«Я приєднуюся до групи поручителів, які просять суд про пом'якшення запобіжного заходу і обіцяють, що Ігор Валерійович прибуватиме на засідання суду за першої ж потреби», — сказала Мазур.

Вона також наголосила на тому, що, на її думку, Коломойський продемонстрував своє «серйозне ставлення до судового процесу» вже тоді, коли вирішив залишатися в Україні, а не виїжджати, маючи громадянство Ізраїля.   

«Я знаю Ігоря Валерійовича Коломойського як людину, яка завжди виступала на боці Майдану і України в російсько-українській війні, — сказала Алла Мазур. — Всі медіа, інвестором яких він є, завжди займали і займають чітку проукраїнську позицію. Я сподіваюся, що ті демократичні принципи, за які ми боролися і боремося, спрацюють і в цьому випадку. Вірю, що наші слідчі якісно, ретельно, фахово роблять свою роботу. Але водночас я сподіваюся, що ми живиме в країні, яка навіть під час війни не називає своїх громадян злочинцями, поки цього не сказав суд. Принципово, що Ігор Валерійович не уникає цього суду. Він це показав тоді ще, коли на першу вимогу слідчого приїхав до Києва. Ну, і тут уже згадувалось, що він має паспорт громадянина Ізраїлю, що говорить про те, що якби він хотів, він, напевно, знайшов би можливість виїхати за межі країни. Він цього не зробив, і, на мою думку, це також свідчить про його серйозне ставлення до судового процесу.

Я чула тут слова адвокатів про погіршення стану здоров'я Ігоря Валерійовича. Знаю, що процедура суду передбачає різні запобіжні заходи… Я приєднуюся до групи поручителів, які просять суд про пом'якшення запобіжного заходу і обіцяють, що Ігор Валерійович прибуватиме на засідання суду за першої ж потреби».

У своїй публікації hromadske також зазначає, що під час засідання прокурор заявив, що ризики зміни запобіжного заходу «тільки збільшилися». За його словами, процес активно триває, вже провели чимало слідчих дій. Він також повідомив, що подано клопотання про продовження строку тримання під вартою, куди долучили заяву, що не встигли завершити певні слідчі дії, зокрема допитати свідків.

За даними правоохоронців, протягом 2013–2020 років Коломойський легалізував понад пів мільярда гривень, виводячи їх за кордон та використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ.

Суд також обрав запобіжний захід для Коломойського: перебування під вартою протягом двох місяців з альтернативою внесення застави в розмірі понад 509 мільйонів гривень.

7 вересня детективи НАБУ повідомили Коломойському та п’ятьом членам організованої ним групи про підозру в заволодінні коштами банку на суму понад 9,2 мільярда гривень.

15 вересня Шевченківський районний суд переобрав запобіжний захід олігарху Ігорю Коломойському, збільшивши розмір застави до 3 мільярдів 891 мільйона гривень. 

25 вересня Київський апеляційний суд розглядав скаргу на обрання Коломойському запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 3 мільярди 891 мільйон гривень. На засідання Київського апеляційного суду прийшли працівники телеканалу «1+1». Вони заявили, що хочуть взяти Коломойського на поруки.

Попри клопотання працівників «1+1», 25 вересня суд ухвалив рішення залишити Коломойського під вартою.

6 жовтня Київський апеляційний суд розглянув скаргу адвокатів Коломойського щодо скасування застави в майже 3,9 мільярда гривень. За рішенням колегії суддів ухвалу суду першої інстанції про посилення запобіжного заходу в частині застави — з 509 мільйонів гривень до майже 3,9 мільярда гривень — залишили без змін.

Читайте також:

  • Арештовані 307 компаній Коломойського. «1+1» серед них немає?
  • Російський агітпроп представляє арешт Коломойського «цирком»
  • Чи загрожує справа проти Коломойського медіагрупі «1+1»? Можливі сценарії з минулого
  • «Я ж кажу — жах!». У мережі кепкують з працівників «1+1», які прийшли підтримати Коломойського в суді
  • «1+1» і Коломойський: що відповіли у медіагрупі на критику журналістів каналу, які прийшли до суду підтримати заарештованого Ігоря Коломойського
  • Як трактувати підтримку Коломойського в суді? «1+1 media» не відповіла на запит «Детектора медіа»
  • Нерухомість у Парижі та замок 15 століття. «Схеми» розповіли про раніше невідому власність родини Коломойського
  • Війна, санкції, конфіскації: Forbes підрахував втрати Ахметова, Коломойського та Новинського у 2022 році
  • Коломойський вважає, що Наталія Мосейчук може піти у президенти. Ведуча відповіла бізнесмену
  • «Forbes Україна»: Коломойський втратив статус мільярдера

Фото: скриншот

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Суд Игорь Коломойский
Источник материала
Поделиться сюжетом