19 мая, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
Комітет гуманітарної та інформполітики заслухає очільника Мінкульту щодо бронювання дієвців культури та медійників
Комітет гуманітарної та інформполітики заслухає очільника Мінкульту щодо бронювання дієвців культури та медійників

Комітет гуманітарної та інформполітики заслухає очільника Мінкульту щодо бронювання дієвців культури та медійників

Парламентський комітет хоче захистити унікальних, талановитих професіоналів галузі культури та медіа.

Члени парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики вирішили заслухати звіт тимчасового виконувача обов’язків міністра культури та інформполітики Ростислава Карандеєва щодо процедури бронювання від мобілізації дієвців культури та представників медіа. Таке рішення обговорили та ухвалили на черговому засіданні комітету 12 квітня 2024 року.

За словами заступниці голови комітету Євгенії Кравчук, а також інших членів комітету, якщо Україна втратить унікальних професіоналів галузі культури, то на підготовку нових підуть десятки років. Членкиня комітету Єлизавета Богуцька додала, що якщо професіоналів ще можна буде підготувати, то таланти Україна може втратити назавжди. Член комітету Гео Лерос зауважив, що серед таких талановитих дієвців є відомі скульптори, які не працюють на якихось підприємствах.

Член комітету Микола Княжицький запропонував заслухати на засіданні комітету т.в.о. міністра культури та інформполітики Ростислава Карандеєва, щоб зрозуміти логіку бронювання дієвців культури та медійників. За його словами, надзвичайно важливо захистити українську культуру, бо Росія має намір її повністю знищити.

Членкиня комітету Софія Федина зауважила, що до бронювання тих, хто працює на телемарафон є питання, бо, на її думку, телемарафон провалив підготовку до ефективної мобілізації, бо розповідав, що Україна вже скоро переможе.

Члени комітету вирішили на найближчому засіданні заслухати т.в.о. міністра культури та інформполітики, доручивши Гео Леросу підготувати список відомих скульпторів. А також члени комітету вирішили провести комітетські слухання, присвячені інформаційній політиці в Україні.

Раніше, 8 квітня, стало відомо, що Мінкультури та інформполітики підтвердило телеканалам, які беруть участь у створенні телемарафону «Єдині новини», статус організацій, критично важливих для функціонування економіки й забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Ідеться про ТОВ «Ми — Україна» (телеканал «Ми —Україна»), ТОВ «ТРК "Студія 1+1"» (телеканал «1+1»), ТОВ «МК ТРК» (телеканал ICTV), ПрАТ «Телеканал "Інтер"» (телеканал «Інтер»), державне підприємство «Парламентський телеканал "Рада"» (телеканал «Рада») та АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

Крім того, такий же статус МКІП надав Національній спілці журналістів України (відповідний наказ був підписаний ще 19 січня), а також компанії «Кінокіт», яка виробляє контент державному телеканалу «Рада» для телемарафону «Єдині новини».

За даними «Інтерфакс — Україна», від початку 2024 року такий статус уже надали представництву Британської телерадіомовної корпорації (ВВС), Українському національному інформаційному агентству «Укрінформ», ТОВ «Новий канал», ТОВ «Старлайт медіа», ТОВ «Телеканал СТБ», ТОВ «Хмарочос медіа», ТОВ «УНІАН ТБ», представництву Deutsche Welle, ПрАТ «ТК "ТЕТ"», ТОВ «ТРК "НБМ"», а також низці інших підприємств, установ та організацій, що перебувають у сфері відання МКІП. Станом на лютий 2024 року в Україні було 143 підприємства, установи та організації у сфері культури та інформаційної політики, які є критично важливими для функціонування економіки й забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Також комітет вирішив у липні провести виїзне засідання до Луцька (Волинська область) на тему: «Реалізація гуманітарно-культурних політик в умовах війни і поствоєнного часу: регіональні моделі, їх множинність і трансформації». Члени комітету також вирішили провести виїзне засідання до Полтави, щоб проконтролювати як виконується закон про деколонізацію.

Архівне фото: Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики / фейсбук

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
Поделиться сюжетом