1 июля, понедельник
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
Соціологи визначили лідерів та антилідерів українців серед політиків – Центр Разумкова
Соціологи визначили лідерів та антилідерів українців серед політиків – Центр Разумкова

Соціологи визначили лідерів та антилідерів українців серед політиків – Центр Разумкова

Соціологи визначили лідерів та антилідерів українців серед політиків – Центр Разумкова

У антирейтингу лідирує Тимошенко, а довіра до Зеленського скоротилась на 15%

Серед політиків, посадовців, громадських діячів рівень довіри громадян є найвищим до Володимира Зеленського, який обіймає посаду президента України. У списку антилідерів, тобто тих політиків, яким найменше довіряють, лідирує Юлія Тимошенко. Таким є результати опитування, яке оприлюднила соціологічна служба Центру Разумкова.

Довіра до Володимира Зеленського є у 54% опитаних. “При цьому “особистісний” рівень довіри до Зеленського перевищує “інституційний” рівень довіри до Президента України (Президенту як соціальному інституту довіряють 50% опитаних)”, – зазначається у повідомленні.

Частіше висловлювали довіру, ніж недовіру, до таких відомих осіб:

  • очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім – 46% довіри та 32,5% недовіри;
  • очільник МЗС Дмитро Кулеба – відповідно 43% і 35,5%;
  • керівник СБУ Василь Малюк – відповідно 38% і 25%.

Найбільше респонденти не довіряють: Юлії Тимошенко, Олексію Арестовичу (по 80% недовіри), Юрію Бойку (77%). Також високий антирейтинг є у наступних політиків і відомих осіб:

“Частіше висловлювали недовіру, ніж довіру, до І. Верещук (не довіряють їй 49%, довіряють 28%), С. Притули (відповідно 47% і 41%), В. Кличка (відповідно 45% і 41%), М. Подоляка (відповідно 42% і 36%), Р. Умєрова (відповідно 41% і 28%), Д. Гетьманцева (відповідно 40% і 20%), І. Клименка (відповідно 31,5% і 24%), О. Литвиненка (відповідно 26% і 14%)”, – зазначають соціологи.

Інформація про опитування

Результати соціологічного опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 6 по 12 червня 2024 року в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст опитування є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Опитування методом face-to-face проводилося у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях — лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії).

Опитування проводилося за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на заключному етапі (коли здійснювався відбір респондентів за статево-віковими квотами). Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).

Опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

У лютому 2024 року соціологи Центру Разумкова досліджували рівень довіри громадян до політиків. Довіра до президента України Володимира Зеленського в той час була на рівні 69%. Серед українських політиків, посадовців та громадських діячів найчастіше українці висловлюють довіру, окрім Зеленського, голові Миколаївської ОВА Віталію Кіму (58%), волонтеру Сергію Притулі (54%) та міністру закордонних справ Дмитру Кулебі (50%).

Источник материала
Поделиться сюжетом