Стало відомо, скільком нардепам-мільйонерам держава оплачує житло
Стало відомо, скільком нардепам-мільйонерам держава оплачує житло

Стало відомо, скільком нардепам-мільйонерам держава оплачує житло

170 народних депутатів отримують державну компенсацію на оренду житла в Києві, із них 120 задекларували мільйони заощаджень, а щонайменше 25 мають житло у столиці чи елітному передмісті.

Про це йдеться у сюжеті програми "Наші гроші з Денисом Бігусом", пише УП.

За законом, який парламентарі прийняли самі для себе, ті з них, хто не володіє житлом у столиці і 30 кілометрах навколо, мають право на компенсацію з грошей платників податків.

Щомісяця їм нараховують по 20 тисяч гривень за оренду квартири чи номера у готелі "Київ".

За один день – це 650 гривень, за рік – 240 тисяч.

Серед отримувачів компенсації є навіть офіційні власники житла в столиці чи 30-кілометровій зоні навколо Києва.

Наприклад, колишній регіонал, а нині член депутатської групи "Воля народу", Ігор Молоток, який разом з родиною задекларував біля 20 мільйонів гривень заощаджень і особисто володіє заміським маєтком у селі Романків, під Києвом.

Молоток отримання компенсації спершу намагався пояснити, що його маєток занадто далеко від Києва , а потім раптом згадав про нібито ремонт, через який користуватися будинком не може.

Однак журналісти зафіксували, що у робочі дні зранку біля заміського будинку Молотка стоять іномарки.

Крім того, дружина депутата має у Києві квартиру на 150 кв.

Має столичну нерухомість і депутат від Народного фронту Володимир Шкварилюк.

Квартиру він купив у липні 2016 року, але за 2 роки він нібито не зробив ремонт, тому просить компенсацію нібито на оренду.

Опоблоківець Дмитро Колєсніков і його дружина мають дві квартири майже на 250 кв.

у столичному будинку біля Національного антикорупційного бюро, але нардеп запевняє, що мешкає у Кривому Розі, їздить до Києва і живе нібито у готелі.

Один із найбагатших депутатів ВР екс-регіонал, а нині член партії "Відродження" Євгеній Гєллєр має цілий палац із власним парком у Козині, але щомісяця отримує компенсацію з коштів платників податків.

20 тисяч щомісяця має і власник столичної квартири з 57 мільйонами заощаджень Аркадій Корнацький із БПП, і Олександр Пресман, статки родини якого становлять майже 80 мільйонів гривень, без врахування Майбаху, Бентлі, Порш Кайєна, Ренж Ровера і столичної квартири.

Відзначається, що дехто ж з депутатів завбачливо оформив нерухомість на родичів.

Наприклад, нардеп від БПП Руслан Демчак.

Вишуканий маєток під Києвом, із басейном і спортивним майданчиком, яким користується Руслан Демчак, записаний на його батька, колишнього вчителя фізкультури.

Або фігурант "бурштинової справи", депутат від "Народного фронту" Максим Поляков, який живе у пентхаусі на 227 кв.

у столичному житловому комплексі "Крістал Парк".

Ця квартира - офіційно житло сестри Полякова.

Але 11 мільйонів гривень на купівлю пентхаусу сестра Полякова, як встановили детективи НАБУ, отримала від помічниці самого Полякова.

Київські квартири записали на дружин та іншу рідню і отримують компенсацію нардепи-мільйонери: Вадим Нестеренко , Антон Кіссе , Віталій Барвіненко , Станіслав Березкін , Ігор Бриченко , Олександр Долженков , Юрій Одарченко , Іван Рибак , Владислав Севрюков , Олег Мусій .

При цьому апарат Верховної Ради, роздаючи по 20 тисяч гривень на місяць, навіть не перевіряє, чи є у власності депутата або його родини столичне житло.

"Надання народним депутатам довідок від готелю чи власника житла для звітування про витрачені кошти, а також проведення перевірок Управлінням справами Апарату Верховної Ради законом про статус народного депутата не передбачено," – заявив перший заступник керівника Апарату ВР Петро Боднар.

Джерело матеріала
loader
loader