Як пройшли масові заходи у регіонах країни, читайте у матеріалі ТСН.ua.
Сьогодні, 9 травня, в Україні відзначали День перемоги на нацизмом.
У МВС повідомили, що загалом у всій країні відбулися понад 600 масових заходів. У них взяли участь більше 40 тисяч громадян. До поліції надійшло 38 повідомлень про правопорушення. Найбільше повідомлень про порушення надходили щодо використання забороненої символіки.
"До ЄРДР внесено п’ять повідомлень про кримінальні правопорушення, пов‘язані з виготовленням і використанням забороненої символіки. Наразі також Національною поліцією складено дев‘ять адмінпротоколів", — розповів голова Нацполіції Ігор Клименко.
Як пройшли масові заходи у регіонах країни, та чому подекуди траплялися сутички, читайте у матеріалі ТСН.ua.
Київ
У столиці, на площі Слави відбулися урочисті заходи з вшанування пам'яті воїнів, загиблих під час Другої світової війни. У них взяв участь президент Володимир Зеленський, голова Верховної Ради Дмитро Разумков, керівник ОП Андрій Єрмак, мер Києва Віталій Кличко та інші політики.
Також глава держави відвідав Національний музей історії України у Другій світовій війні та оглянув експозицію виставок "Історія Другої світової війни" та "Україна. Незакінчена війна".
Також у Парку Слави відбулася соціальна акція "Ніхто не забутий! Ніщо не забуте! Мир. Згода. Єдність". Її організатором виступила Київська міська організація ветеранів України.
До меморіалу Вічного вогню приходили і прості кияни. Деякі тримали у руках портрети родичів, які брали участь у Другій світовій.
Представники партії ОПЗЖ пройшли ходою від Європейської площі до Національного музею історії України у Другій світовій війні. Свою акцію вони назвали маршем проти фашизму "Вони не пройдуть".
Крім того, у поліції склали адмінпротокол на 16-річного юнака, який використав нацистське вітання під час заходів.
Одеса
В Одесі на Алеї Слави відбулися сутички між учасниками проросійської акції "Безсмертний полк" і поліцейськими.
Учасники акції "Безсмертний полк" тримали портрети і фотографії учасників Другої світової війни. Правоохоронці побачили портрет маршала Георгія Жукова і попросили його прибрати. Деякі учасники "Безсмертного полку" почали чинити опір.
Ще один конфлікт стався з молодими людьми, які стояли неподалік монумента Невідомому матросу. Проросійськи налаштовані люди назвали поліцейських фашистами, кричали: "Фашизм не пройдет!"
Поліцейські затримали шістьох порушників громадського порядку.
Також ВМС зворушливо привітали 100-річного ветерана-морпіха з Днем перемоги біля вікон його будинку.
Миколаївська область
У місті Очаків Миколаївської області сталася сутичка учасників акції, приуроченої Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, з поліцією через червоний прапор із забороненою радянською символікою.
Поліцейські отримали чотири повідомлення, які стосувались використання забороненої символіки. Було відкрито два кримінальні провадження.
Загалом же місцеві правоохоронці стверджують, що масові заходи відбулися без грубих порушень публічного порядку.
Житомир
У Житомирі в центр міста вшанувати пам’ять учасників війни вийшли декілька сотень людей. Загалом участь у масових заходах до 1,5 тисячі жителів та гостей Житомирщини.
Як повідомляє УНІАН, у Житомирі з одного портрету ветерана, який тримав учасник акції, поліцейським довелося знімали георгіївську стрічку. Зазначається, що старші люди тримали червоні прапори, на яких було заклеєно, але все ж проглядалися серп і молот.
Запоріжжя
Як повідомили у пресслужбі місцевої поліції, у селі Роздол на Запоріжжі виявили два факти використання забороненої символіки. Так, на території двох домоволодінь місцевих мешканців 1971 та 1942 року народження, висіли прапори червоного кольору з зображенням п’ятикутної зірки, серпу та молоту.
На Алеї Бойової Слави міста Запоріжжя співробітники поліції виявили жінку 1954 року народження, яка в руках тримала фотографію з комуністичною символікою. Громадянка категорично відмовлялась залишити заборонене зображення. Його вилучили співробітники поліції.
Крім цього, відкрито кримінальне провадження за фактом публічного використання червоного прапору з забороненою символікою 20-річною мешканкою Мелітополя.
#Запоріжжя На Запоріжжі поліція відкрила чотири кримінальні провадження за фактами використання забороненої...
Опубліковано Поліція Запорізької області Неділя, 9 травня 2021 р.
Сумська область
У місті Путивль 53-річний чоловік вивісив на балконі плакат із забороненою радянською символікою.
Зазначається, що подібним чином він вже не вперше порушує закон. Було відкрито кримінальне провадження за цим фактом.
Дніпропетровська область
За публічне використання георгіївської (гвардійської) стрічки у Дніпрі поліцейські склали один адміністративний протокол.
Крім цього, до журналу єдиного обліку внесено ще чотири повідомлення про можливі порушення. Це виявлення та вилучення ємності із рідиною, схожу на "зеленку", ножів, перцевих балончиків та інші факти, розгляд яких наразі ще триває.
На Дніпропетровщині масові заходи з нагоди 9 травня проходять без грубих порушень публічної безпеки. За публічне...
Опубліковано Поліція Дніпропетровської області Неділя, 9 травня 2021 р.
Нагадаємо, що Володимир Зеленський звернувся з нагоди Дня перемоги над нацизмом. Президент закликав сприймати слово "перемога" без ейфорії та запаморочень голови через жахливі наслідки війни та втрати мільйонів життів.
Відео Новини світу: посол вимагає встановити в Берліні меморіал українським жертвам війни
Меморіал українським жертвам війни в Берліні - вимагає посол України в Німеччині Андрій Мельник. Український народ зазнав величезних втрат і серед військових, а особливо серед цивільного населення. Однак це й досі не усвідомлюють в Німеччині, приписуючи перемогу над нацизмом Росії - заявив Мельник.
- Telegram
- Messenger
- Viber
Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.
- Автор:
- Дмитро Гулійчук