Цікавий факт з життя: Марчук захоплювався шахами та добре грав на фортепіано. Він зізнавався, що має у бібліотеці чи не усю світову класику. А ще любив джаз за імпровізацію
5 серпня помер четвертий прем'єр-міністр України Євген Марчук. Його серце перестало битися на 80-му році життя. Він був першим головою новоствореної СБУ, очолював український уряд. Переконував, що якби став президентом, Україна б не втратила Крим і не мала війни на Донбасі.
Зокрема, президент України Володимир Зеленський написав, що Марчук усе своє життя він присвятив захисту національних інтересів України.
"Завдяки зокрема його зусиллям у ТКГ на Донбасі був встановлений режим тиші, що зберігається дотепер. Його досвід – неоціненний," - написав президент.
Не стало генерала Євгена Марчука. Усе своє життя він присвятив захисту національних інтересів України. Завдяки зокрема його зусиллям у ТКГ на Донбасі був встановлений режим тиші, що зберігається дотепер. Його досвід – неоціненний. Щирі співчуття родині й близьким. Вічна пам'ять. pic.twitter.com/A90tAJXU28
— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) August 5, 2021
Координатор громадянського руху "Спільна справа" Олександр Данилюк написав, що для нього Марчук завжди був прикладом того, якою могла б бути Україна, але не стала.
Водночас, політтехнолог Петро Охотін написав коротко, що Марчук - зразок державного мислителя і доклав спільну світлину.
Український історик і публіцист, старший науковий співробітник відділу нової історії України Інституту українознавства ім. І.Крип'якевича НАН України Василь Расевич поділився короткими спогадами.
Політичний оглядач і аналітик Павло Нусс зазначив, що його знання - це національні досягнення у сфері національної безпеки і оборони.
"Дуже шкодую, Євген Кирилович, що вчасно не висловив Вам слова вдячності," - написав Нусс.
Українська громадська діячка і журналістка, народна депутатка України VIII скликання Ганна Гопко наголосила, що Євген Кирилович дуже вболівав за Україну.
"Завжди жертвував, ризикував власним здоров’ям ради служіння державі. Пригадую як він їздив у Мінськ на межі спроможності, але там жорстко відстоював наші інтереси, розумів капкани ворога, різні трюки і протидіяв як міг," - поділилася у дописі Гопко.
Відреагував на сумну звістку народний депутат України Олексій Гончаренко. Він зазначив, що смерть Марчука - величезна втрата для України.
П'ятий президент України Петро Порошенко висловив співчуття родині і написав, що Марчук одним з перших прокладав дорогу до європейської і євроатлантичної інтеграції. З його руки в офіційних документах вперше згадується про вступ України до НАТО, як наша стратегічна мета.
"Непохитність Євгена Марчука дозволили мені уповні покладатися на нього як на представника України у Тристоронній контактній групі в Мінську. Ми були однодумцями у оцінках російської агресії і шляхів подолання її наслідків. Високо ціную все, що було ним зроблене для обґрунтування і захисту позиції України," - написав Порошенко.