Анжеліка Рудницька презентувала новий музичний альбом «Територія Різдва. Дух нескорених»
Анжеліка Рудницька презентувала новий музичний альбом «Територія Різдва. Дух нескорених»

Анжеліка Рудницька презентувала новий музичний альбом «Територія Різдва. Дух нескорених»

Записи українських різдвяних колядок та пісень звучать у виконанні артистів, військовослужбовців і ветеранів російсько-української війни. Серед виконавців, зокрема захисники Маріуполя, які пройшли через російський полон: парамедикиня Юлія Паєвська «Тайра» і герой «Азовсталі» Дмитро Козацький.

Мистецька агенція «Територія А» випустила новий музичний альбом  «Територія Різдва. Дух нескорених». Про це «Детектору медіа» повідомила авторка проєкту, президентка Агенції, мисткиня, співачка, громадська діячка та волонтерка Анжеліка Рудницька.

Вона зазначила, що  «Територія РіздвА» вже  стає новою українською традицією. Цьогоріч команда проєкту записала різдвяний альбом під гаслом «Дух нескорених». Записи українських різдвяних колядок та пісень звучать у виконанні артистів, військовослужбовців і ветеранів російсько-української війни. Деякі військові – професійні музиканти, але є й такі, хто перед студійним мікрофоном стояв вперше.

«Було ризиковано поєднувати у дуети дуже різних людей, але такі експерименти завжди цікаві. І у цьому теж є трішечки дива, якого нам всім не вистачає у житті», - каже Анжеліка Рудницька.

До альбому увійшло 12 треків і два бонус-треки.  Серед них як добре знані «Щедрик», «Спи, Ісусе, спи», «Ой сивая зозуленька»,  «Ой хто-хто Миколая любить», так і унікальні – ті, які зараз майже не виконуються: повстанська версія колядки «Нова радість стала», старовинні «Радуй, Земле! Коляда їде», «Ой рано-рано та й загадано всім на війну». «Кожна з пісень – національний скарб України», - вважають організатори проєкту. 

До складу виконавців різдвяних колядок і щедрівок в альбомі увійшли:

Павло Зібров - народний артист, співак, композитор і Юлія Куба Сідорова - парамедикиня 92 бригади, яка з 2014 року на фронті;

Анжеліка Рудницька – співачка, авторка проєкту;, Дмитро Козацький – військовослужбовець, захисник Маріуполя, герой «Азовсталі», фотограф; Дмитро Лазуткін – поет, військовослужбовець;

Христина Панасюк - співачка, авторка пісень, нині - захисниця та Іван Марунич - лідер гурту «KARTA SVITU», майстер мемів, автор супер-хіта «Пес Патрон»

Катя Бойко - лідерка гурту «Е.К.А.» і солістка ансамблю Прикордонної служби України та Михайло Панчишин (Ptashkin) – співак, ветеран, який воював під Бахмутом; 

Влад Дарвін – співак, композитор та Маргарита Мелешко - солістка ансамблю ЗСУ; 

Сергій Василюк - лідер гурту «Тінь Сонця», нині – військовослужбовець та хор Ансамблю Національної гвардії України

Оксана Муха - співачка та Артем Полежака - поет, захисник, який воював у Серебрянському лісі, у Кліщіївці під Бахмутом, нині служить у «Культурному десанті»; 

Актори Національного театру ім. І. Франка: Наталія Сумська – народна артистка України, акторка театру і кіно; Євген Нищук - народний артист України: актор театру і кіно, ветеран війни; Катерина Артеменко - акторка і композиторка; Сусанна Карпенко - фольклористка і хормейстерка театру; Олександр Скрябін - скрипаль і військовослужбовець, який воює з 2014 року; 

Олег Скрипкарок-музикант, лідер гурту «ВВ» та Оксана Рубаняк – поетеса, нині – військовослужбовиця, командирка взводу ЗСУ;

Віктор Бронюклідер гурту «ТІК», волонтер та Юлія Паєвська  («Тайра») – військовослужбовиця, парамедикиня;

Руслана Лижичко – співачка, громадська діячка.

Традиційні колядки та щедрівки, переосмислені аранжувальниками, звучать сучасно і незвично. Аранжувальники альбому - Едуард Приступа, Андрій Карпінець, Ігор Добрянський (вокальні партії), Сергій Василюк, Олег Скрипка, Руслана Лижичко, Ігор Балан, Євген Петриченко. Саунд-продюсер – Ігор Добрянський. Запис здійснений на «VG Studio». До створення альбому долучилися відомі музиканти: гурт «GG ГуляйГород», Ярослав Джусь (бандура), Максим Бережнюк (народні духові інструменти), Максим Бойко (гітара), фольк-студія «Правиця».

У збірці лунають і спільні твори: музичний символ «Території Різдва» - пісня «Дай щастя всім» - та повстанська версія колядки «Нова радість стала», записана у Косівському районі фольклористом і волонтером Валерієм Гладунцем

Загалом над альбомом працювало близько ста людей. Для створення артистичних образів використовували, зокрема і  раритетні строї та прикраси, при цьому деякі фотосесії у зимовому одязі відбувалися влітку, коли у фотостудії було +35.

«До сліз боляче було, коли «Тайра» розповідала про полон. Ми всі плачемо, а потім співаємо колядки у літню спеку…», - сказала у коментарі «Детектору медіа» Анжеліка Рудницька.

Оригінальна ідея Рудницької – поєднати професійних співаків та акторів і військовослужбовців – спричинила не лише дивовижний виконавський ефект, але й відчутно відтворила атмосферу нашого нинішнього часу: часу чергової війни українців за свою незалежність, звільнення від багатовікової російської імперщини, боротьби за свою національну ідентичність і самобутність, які найприроднішим чином зберігаються та відображаються саме у культурі та мові. Різдвяні вокальні артефакти, що передавалися українцями з покоління в покоління та залунали в альбомі у динамічній сучасній обробці, несуть в собі дуже сильну психологічну підтримку, бо в них дійсно звучить дух нескореної нації, яка із століття в століття вперто відмовляється асимілюватися до російської ментальності. І цей дух захоплює та наповнює кожного, хто слухає цю унікальну різдвяну музичну збірку. Особливо потужно у цьому сенсі діє повстанська версія колядки «Нова радість стала» - однієї з двох старовинних різдвяних пісень (друга – «Добрий вечір тобі, пане господарю»), яку співали під час колядування та щедрування. Мелодію «Нової радості» було записано у 1740-х роках. 

«Місія нашого різдвяного проекту – берегти, шанувати, популяризувати українську нематеріальну спадщину. Наповнювати її сучасним звучанням, голосами сьогоднішніх зірок і героїв. Закохувати в українську культуру людей по всьому світові. Нести світло у найстрашніші часи. І дякувати тим, завдяки кому ми досі бачимо і відчуваємо це світло. «Територія Різдва. Дух нескорених» - це наша рефлексія на час, в якому ми живемо», - каже Рудницька.

Вже втретє проєкт «Територія РіздвА» створюється за підтримки Українського культурного фонду.

Традиційно гроші з монетизації «Території РіздвА» спрямовуються на підтримку Сил оборони України.

Більше про перебіг проєкту можна дізнатися на ютуб-каналі Анжеліки Рудницької, на якому і відбулася його прем’єра у грудні 2024 року - https://www.youtube.com/@rudnytska

Фото надане Анжелікою Рудницькою

 

 

 

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
музыка Рождество
Источник материала
loader
loader