Володимир Зеленський підписав закон про деолігархізацію. Він набуде чинності через шість місяців після офіційної публікації. Вести реєстр олігархів доручено РНБО, яке очолює президент. Саме в його офісі наполягали на таких повноваженнях для Радбезу. Зранку автограф під документом поставив спікер парламенту Руслан Стефанчук.
Ми пройдемо спокійно і вийдемо ще міцнішими з цього опалювального сезону.
Так міністр енергетики Герман Галущенко обіцяв українцям теплі батараї і стабільні тарифи. Каже, і електроенергії вистачить...
-Буде атомна геренація.
І газу у сховищах достатньо.
Герман Галущенко, міністр енергетики України:
Запаси газу у сховищах становлять більше 18 млрд кубічних метрів, що перевищує на 13% середні показники. Ми впевнені, що ми стовідсотково забезпечуємо необхідний об'єм газу і відповідну ціну стосовно наших споживачів.
Та в депутатів свої розрахунки, не такі оптимістичні.
Інна Совсун, народний депутат, "Голос":
В опалювальний сезон Україна зайшла абсолютно непідготовленою. Ми бачили ще в серпні, що вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ не вистачає, зараз ми бачимо результати цієї нестачі. Декілька днів тому було включено аварійну допомогу з Білорусі, наша система не отримувала, не продукувала достатню кількість електроенергії з Білорусі.
Олексій Кучеренко, народний депутат, "Батьківщина":
Не хочу лякати, ми перезимуємо безумовно, але далеко не так просто, як про це розповідав Галущенко, і я думаю, що будуть і віялові, на жаль, особливо взимку, коли морози будуть, і будуть графіки обмеження і будуть зупинені підприємства, і бюджетні установи не зможуть, і вони будуть локдауни придумувати, щоб не витрачати гроші бюджету.
Олексій Устенко, народний депутат, "Слуга народу":
Зрозуміло було, що газ буде дорожчий восени, ніж влітку, чому не було закачано газу вдосталь, для того, щоб хватило в нас і промисловості, з приводу вугілля також запитання. На жаль, не було можливості йому задати.
Та депутатів лишили сам на сам зі своїми питаннями, урядовці покидають залу. За годину - на вихід і "Слуга" Галина Третякова. Її на цілий тиждень відсторонили від пленарних засідань за скандальні висловлювання про смерть Антона Полякова. У той день вона написала у фракційному чаті, що це "мінус один ворог". Відсторонити намагалися і депутатку від "Європейської Солідарності" - Ірину Геращенко, за її слова дворічної давнини про "зелених чоловічків" - та голосів не набрали.
Ірина Геращенко, народний депутат, "Європейська Солідарність":
Очевидно, що ця "отвєтка" прилетіла тому, що вчора пані Геращенко посміла в присутності пана Зеленського згадати про те, що в регламентному комітеті лежить заява від усіх фракцій з вимогою відсторонити пані Третякову, і якщо хочуть поговорити про регламент, то в нас є ж Коля Тіщенко, який витягував людей з трибуни, є люди, які тут їли, замовляли дівчат в залу.
На тому депутати й розішлися. Попереду в них тиждень роботи в комітетах і фракціях. Та повернутися під купол їм буде складніше - із 15 листопада пускатимуть лише вакцинованих або з негативним тестом на ковід.
Олександр Корнієнко, заступник голови Верховної Ради України:
Це буде відбуватися за межами Верховної Ради, будуть звичайні пункти тестування, такі як, звичайно, на антиген і на комерційній основі депутат не депутат, працівник апарату, представник медіа, ящко він прийшов у ВРУ і в нього нема ні сертифікату, ні ПЛР-у він там зможе тестування отримати.
На сьогодні у Верховній Раді близько 200 вакцинованих депутатів із 420 - це неофіційні дані. Хоча в парламентському медпункті й вакцина є, і лікарі чергують щодня.