Данілов нарахував в Україні 86 потенційних олігархів
Данілов нарахував в Україні 86 потенційних олігархів

Данілов нарахував в Україні 86 потенційних олігархів

Данілов нарахував в Україні 86 потенційних олігархів - Фото 1
Данілов нарахував в Україні 86 потенційних олігархів - Фото 2
Формування реєстру олігархів відбувається на основі чотирьох критеріїв: статки, політичний вплив, медіа, монополія.
Данілов нарахував в Україні 86 потенційних олігархів - Фото 3
Данілов нарахував в Україні 86 потенційних олігархів - Фото 4

Секретар РНБО України Олексій Данілов під час наради щодо стану виконання антиолігархічного закону повідомив, що нині під ознаки олігарха підпадають близько 86 людей.

Учасники наради обговорили формування та ведення Реєстру олігархів, а також проблемні питання реалізації закону.  

У нараді взяли участь прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, перший віце-прем’єр-міністр України Юлія Свириденко, міністр юстиції України Денис Малюська, міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський, голова Антимонопольного комітету України Ольга Піщанська, т.в.о. голови Служби безпеки України Василь Малюк, посадові особи Апарату РНБО України.

  • Читайте також: Данілов повідомив про п'ять «суб’єктів подання» до реєстру олігархів

29 червня президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про створення реєстру олігархів. РНБО вже підготувала технологічний майданчик для роботи реєстру олігархів на базі системи СОТА.

Згідно із законом, олігархами вважатимуться громадяни, які одночасно відповідатимуть таким ознакам:

  • беруть участь у політичному житті;
  • мають значний вплив на ЗМІ;
  • громадянин є кінцевим бенефіціарним власником суб'єкта господарювання, який має монопольне становище на ринку та протягом одного року поспіль підтримує або посилює це становище;
  • мають активи на понад 1 мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.

Особам, яких визнали олігархами, забороняється здійснювати внески (прямо або опосередковано через інших осіб) на підтримку політичних партій, фінансувати будь-яку політичну агітацію або проведення мітингів і демонстрацій з політичними гаслами, бути покупцем (бенефіціаром покупця) при приватизації великих об'єктів.

Виключити особу з реєстру олігархів може РНБО на підставі заяви особи, включеної до реєстру, якщо вона буде відповідати менше, ніж трьом критеріям, які визначені цим законом.

11 липня український бізнесмен Рінат Ахметов повідомив, що його інвестиційна компанія SCM виходить з медійного бізнесу.

«Медіа Група Україна» відмовиться на користь держави від усіх ефірних і супутникових телевізійних ліцензій каналів і від ліцензій друкованих медіа в Україні, а також припинить діяльність онлайн-медіа МГУ.

Ахметов зазначив, що таке рішення є вимушеним і продиктоване антиолігархічним законом, який набирає чинності.

13 липня міністр юстиції Денис Малюська заявив, що Ахметов позбувся одразу двох критеріїв потрапляння до переліку олігархів після того, як його бізнес-партнер Вадим Новинський склав депутатський мандат, а SCM вийшла із медійного бізнесу.

У червні 2022 року голова Нацагентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков заявив, що створення реєстру олігархів не є актуальним. На його думку, олігархи втратили центри головного впливу, тобто бізнес (наприклад, телеканали). Разом із тим Олексій Данілов повідомив, що РНБО у травні провела засідання, під час якого проголосувала за положення про реєстр олігархів.

Фото: пресслужба РНБО

Теги за темою
РНБО
Джерело матеріала
loader
loader