Зарплати членів Кабміну з початку року значно зросли. Окрім окладу, міністри також отримують виплати на оздоровлення, матеріальну допомогу, надбавки за доступ до держтаємниці. Одним із найбідніших членів Кабміну – прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Про те, скільки платять членам Кабміну і хто з уряду виявився найбагатшим, читайте у матеріалі OBOZREVATEL.
Скільки платять у Кабміні
Оклад міністра в Україні – 61 397 грн (сума, яку можна отримати "на руки"). При цьому зарплата складається з премії, надбавок, компенсацій за відрядження, а іноді й виплат на "оздоровлення" та "матеріальну допомогу" (виплачується раз на рік). Як наслідок, сумарна зарплата може становити понад 100 тис. грн.
Наприклад, міністр юстиції Денис Малюська у липні отримав 53 тис. грн "на оздоровлення", внаслідок чого його зарплата за місяць склала 131,7 тис. грн. А його колега з міністерства молоді та спорту у квітні отримав "матеріальну допомогу" у розмірі 91,1 тис. грн, завдяки чому його загальна місячна зарплата склала 151,3 тис. грн. Високу за мірками уряду зарплату отримує Дмитро Кулеба завдяки доплатам за доступ до держтаємниці.
Часто зарплати зростають за рахунок значних премій. Наприклад, у Мінсоці міністерка премії не отримує, проте її заступники – регулярно. Наприклад, перша заступниця міністра Дар'я Марчак:
- у лютому отримала премію 19,5 тис. грн (всього заробила 78,3 тис. грн);
- у березні – 20,5 тис. грн премії (загальна зарплата становила 80,1 тис. грн);
- у квітні – 12,3 тис. грн премії (загальна зарплата – 76,4 тис. грн);
- у травні – 17 тис. грн премії (загальна зарплата – 80,8 тис. грн);
- у червні – 1,9 тис. грн премії (загальна зарплата становила 82,8 тис. грн за рахунок доплати за відрядження);
- у липні – 11,1 тис. грн премії (загальна зарплата становила 88,5 тис. грн за рахунок доплати за відрядження).
Що цікаво, зарплати у Шмигаля та тих міністрів, які є його заступниками (віце-прем'єрами), значно нижчі, ніж зарплати міністрів без статусу "віце". При цьому 2021-го Шмигаль отримував від 41,8 тис. грн до 57,2 тис., тобто за два минулі роки заробітна плата зросла майже на 20 тис. грн.
Високі премії (близько 100 тис. грн.) міністри традиційно одержують наприкінці року. Однак отриманих даних інформації про них немає, оскільки запит не потрапив на цей період. До речі, якщо раніше міністри регулярно мали публічно пояснювати свої премії, то останнім часом премії глави міністерств не отримують. Проте їх заступникам премії нараховують.
Зарплати Шмигаля та його віце
Денис Шмигаль, прем'єр-міністр України, на початку 2023-го заробляв близько 61 тис. грн, а в липні – вже 66 тис. грн. Що цікаво, прем'єр отримує приблизно стільки ж, скільки в середньому платять заступнику міністра (будь-якому), і значно менше, ніж багато його колег-міністрів. Фактично зарплата складається із голого "окладу".
Юлія Свириденко, перша віце-прем'єрка та міністерка економіки, з початку року збільшила свій дохід приблизно на 5 тис. грн. Якщо у січні вона заробляла 61 тис. грн, то вже до липня її зарплата становила вже 66,3 тис. грн. Як і прем'єр, зарплата Свириденко фактично обмежується окладом.
Ольга Стефанишина, віце-прем'єр-міністерка із питань європейської та євроатлантичної інтеграції, збільшила свій заробіток приблизно на 5 тис. грн. У січні вона заробляла близько 61 тис. грн, а в липні вже понад 66 тис. грн.
Ірина Верещук, віце-прем'єр-міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій також задовольняється практично голим окладом. За сім місяців її зарплата зросла на 5 тис. грн з близько 61 тис. грн до 66,3 тис. грн.
Михайло Федоров, віце-прем'єр, міністр із питань цифрової трансформації також отримує фактично голий оклад. У січні він заробляв 61 тис. грн., а в липні вже близько 66 тис. грн. У березні його звільнили та перепризначили – його повноваження розширили, а посаду назвали "віце-прем'єр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій-міністр цифрової трансформації". Тому розмір зарплати виявився нижчим, ніж у попередні та наступні місяці.
Олександр Кубраков, віце-прем'єр-міністр з питань розвитку громад, територій та інфраструктури, за сім місяців також розбагатів на 5 тис. грн на місяць. З січня до липня його зарплата збільшилася з 61,3 до 66,3 тис. грн.
Олег Немчінов, міністр Кабінету міністрів, збільшив свій дохід у середньому на 4 тис. грн, проте все одно отримав більше за своїх колег по уряду. У травні йому збільшили зарплату через відпустку, а у квітні – заплатили 76,6 тис. грн матеріальної допомоги. У середньому, його зарплата зросла від 61 тис. до 65 тис. грн.
Скільки платять міністрам
Денис Малюська, міністр юстиції, з початку року в середньому заробляв на 7 тис. грн більше. Якщо у січні його зарплата коливалася близько 73 тис. грн (йдеться про "чисту" зарплату після сплати податків), то вже до середини літа він у середньому заробляв 80 тис. грн. У липні його зарплата злетіла. Справа в тому, що чиновники щорічно можуть отримувати другу зарплату "на оздоровлення". Мабуть, у липні Малюська взяв відпустку та йому виплатили додатково 53 тис. грн "на оздоровлення". У сумі він отримав 131,7 тис. грн. у липні 2023-го.
Дмитро Кулеба, глава МЗС, за сім місяців отримав прибавку до зарплати у розмірі 7 тис. грн. На початку року він отримував 85,9 тис. грн, а в липні – 92,8 тис. грн. Таку зарплату міністр отримує за рахунок двох надбавок: як експерт з питань таємниць та як людина, яка працює з державною таємницею.
Вадим Гутцайт, міністр молоді та спорту, за рік отримав збільшення до зарплати у розмірі близько 6 тис. грн. Щомісяця він отримує близько 79,5 тис. грн (а у січні отримував 73,5 тис. грн). У квітні він отримав рекордну за мірками Кабміну матеріальну допомогу у розмірі 91,1 тис. грн.
Оксана Жолнович, міністерка соцполітики, отримала одну з найзначніших надбавок. У січні вона отримала "на руки" 56,9 тис. грн, а починаючи з травня в середньому отримувала близько 80 тис. грн. Тобто прибавка склала близько 23 тис. грн. Секрет такого підвищення – доплати до зарплати за службові відрядження.
Микола Сольський, міністр аграрної політики, також щомісяця отримує надбавку за відрядження. Загалом його зарплата з січня до липня збільшилася з 61,4 тис. до 66,3 тис. грн.
Віктор Ляшко, голова Міністерства охорони здоров'я у січні отримав 70,7 тис. грн. А вже у липні його зарплата становила 75,5 тис. грн.
Юлія Лапутіна, міністерка із питань ветеранів, у середньому отримувала 73,6 тис. грн зарплати. У червні вона отримала 100 тис. грн матеріальної допомоги. У липні її зарплата становила лише 63,6 тис. грн (мабуть, вона перебувала у відпустці).
Руслан Стрілець, голова міністерства довкілля та природних ресурсів, цього року збільшив свою зарплату з 73,6 тис. до 79,5 тис. грн. На відміну від колег міністр працює без премій.
Олександр Камишин, голова Мінстратегпрому, першу повну зарплату отримав лише за квітень. Її розмір становив 59,7 тис. грн. У липні розмір зарплати не змінився. Міністр освіти та науки України Оксен Лісовий першу повну зарплату міністра отримав у квітні. Її розмір становив 76,2 тис. грн. У липні він заробив 76,4 тис. грн. Також OBOZREVATEL не отримав даних про вже звільненого міністра культури Олександра Ткаченка.