Народний рейтинг: Сайт "Фокус" провів інтернет-голосування, визначивши найвпливовіших українців за підсумками 2020 року
Сайт "Фокус" провів народне голосування, визначивши найвпливовіших українців за підсумками 2020 року. Раніше вийшли аналогічні рейтинги від видань "НВ", "Корреспондент" і "Вести". Їхня специфіка була в тому, що складали рейтинги експерти, а тому вони були вельми нудними. Набагато цікавіше побачити, а що ж думають з цього приводу самі українці. І їхній вибір вельми цікавий і гідний обговорення.
Найбільш спірне місце рейтингу – перше. На ньому раптом опинився п'ятий президент Петро Порошенко. Високими рейтингами похвалитися він не може, але його команда справно працює в інтернеті, створюючи Порошенку імідж альтернативного глави держави. З досягнень Порошенка за цей рік можна відзначити повний завал усіх кримінальних справ, порушених проти нього новою владою. Ба більше, у деяких місцевих радах "ЄС" і "СН" вельми успішно співпрацюють.
На другому місці – митрополит Онуфрій. Глава УПЦ є духовним лідером мільйонів українців, а тепер ще й очолив боротьбу за церкву в умовах утисків з боку держави.
Відомий журналіст і політик з багатомільйонною аудиторією Анатолій Шарій – третій. Зовсім молода партія Шарія за підсумками виборів зайшла в низку місцевих рад. А сам Анатолій має великий вплив на наших громадян в інформаційному полі. Шарій активно розкриває корупційні теми Зе-влади, чим "заробив" собі кілька кримінальних справ.
На четвертому місці – лідер ОПЗЖ Віктор Медведчук. Він за останній рік стрімко повернув собі лідерство в українській політиці, пише "Фокус". Парламентська фракція ОПЗЖ, друга за чисельністю у Верховній Раді, хоч і не може впливати на рішення монобільшості, є серйозною противагою чинній владі. До речі, кандидат у президенти від ОПЗЖ на виборах 2019 року Юрій Бойко посів лише 35-те місце. Сьогодні Медведчук - єдиний політик, який запропонував дієвий мирний план закінчення збройного конфлікту на Донбасі, а також домігся зняття санкцій з українських підприємств і права виробляти російську вакцину від коронавірусу в Україні. На цю мить це найважливіші питання, що цікавлять українське суспільство. І поки влада в цьому напрямі відверто не діє, Медведчук успішно працює. Результат - політик увійшов до топ-5 усіх рейтингів впливовості цього року.
Замикає п'ятірку боксер Олександр Усик. Саша успішний не тільки в рингу, а й у громадській діяльності. Він має тверду громадянську позицію, яку не боїться відстоювати публічно, викликаючи критику націоналістів. Зокрема, Усик активно підтримує УПЦ і закликає не ділити українців на "правильних" і "неправильних".
Трохи дивно бачити на шостому місці Юлію Тимошенко. На виборах ні вона, ні її партія вже давно нічого серйозного не демонструють. Тимошенко зависла в напівпозиції – між владою та опозицією. 2020-й Юлія Володимирівна присвятила критиці земельної реформи, чим збільшила свою підтримку на селі.
На сьомому місці – ще одна жінка-блогер і журналіст Ольга Шарій. Ольга очолює інтернет-видання "Шарий.net" і є співзасновником політичної партії Шарія. Відома резонансними розслідуваннями. У жовтні 2020 року опублікувала документальний фільм "Бурштинова Народна Республіка", присвячений незаконному видобутку бурштину в Житомирській області та згубним екологічним наслідкам цієї діяльності.
На восьмому місці – голова Нацбанку Кирило Шевченко. Він очолив НБУ в липні 2020 року. На посаді вирішив дотримуватися "старого курсу" - таргетування інфляції, гнучкий обмінний курс, збереження облікової ставки на рівні 6%. Однак курс гривні до зими трохи просів. Шевченко – вельми непублічний чиновник, хоча, як бачимо, навіть у таких умовах він має свій вплив серед українців.
Не обіймаючи держпосад і не будучи представником будь-якої партії, юрист Андрій Портнов має колосальний вплив на багато політичних процесів у країні. Українці оцінили це дев'ятою сходинкою рейтингу. Портнов критикує роботу правоохоронних органів і збирає докази провини у всіляких порушеннях п'ятого президента Петра Порошенка.
Тільки на десятому місці опинився президент Володимир Зеленський. Це результат суспільного розчарування його діяльністю на посаді. Зрушень щодо Донбасу немає, тарифи зростають, боротьбу з коронавірусом владою завалено. Президентська партія на місцевих виборах показала незадовільні результати, поступившись навіть кріслом мера рідного міста Зеленського Кривого Рогу.
Варто також зазначити, що українські олігархи опинилися в низах "народного рейтингу" – Ахметов тільки 25-й, Коломойський – 51-й, Пінчук – 82-й.