Порошенко купив Прямий канал. Хоче захистити його від санкцій
Порошенко купив Прямий канал. Хоче захистити його від санкцій

Порошенко купив Прямий канал. Хоче захистити його від санкцій

Порошенко купив Прямий канал. Хоче захистити його від санкцій
Порошенко купив Прямий канал. Хоче захистити його від санкцій

П’ятий президент, народний депутат від «Європейської солідарності» Петро Порошенко став власником Прямого каналу. Цю інформацію «Детектору медіа» 18 лютого 2021 року підтвердив шефредактор каналу Віктор Медвідь.

«Уже більше року на телеканал "Прямий" чиниться цілеспрямований тиск з боку правоохоронних органів та Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Останні дні з різних джерел надходила маса інформації про те, що проти вже ексвласника Макеєнка можуть бути застосовані санкції з метою зачистити опозиційний канал "Прямий" з медіапростору. Зважаючи на те, що Петро Порошенко мав право опціону на купівлю, він ухвалив рішення придбати канал з метою захисту свободи слова, аби влада не могла закрити рота тим, хто об'єктивно критикує та показує дійсну картину сьогодення та є одноосібним лідером інформаційного мовлення в Україні.  "Прямий" і надалі вже з новим власником буде продовжувати працювати для своїх глядачів з готовністю до нових проявів тиску з боку влади», – повідомили ДМ на Прямому каналі.

У ефірі «Прямого» Порошенко розповів, чому купив канал у Володимира Макеєнка: «Вчора я мав вечерю з послом однієї з країн “Великої сімки”. І в мене зірвався телефон, він став червоним. З усіх джерел – 19 числа проти пана Макеєнка будуть запроваджені санкції, канал буде закритий “Прямий”. Я отримав 18 повідомлень, частину з яких я показав послу. Я не отримав жодного спростування. Навпаки, плани, що це готується. Свого часу, півтора року тому, я обіцяв, що я докладу максимум зусиль для того, щоб не дозволити це. Чому я переконаний, що можлива спроба Зеленського прийняти санкції проти “Прямого” і його власника Макеєнка? Тому що і Зеленський, і його Єрмак вважають, що саме в каналах проблема і канали їм заважають жити… Я з жахом дивлюся, як швидко цей молодий хлопець перетворився в Януковича. І звичайно, що я не можу залишатися без відповідної реакції».

Порошенко повідомив, що заплатив за канал «великі гроші», але суму угоди не уточнив. Кінцевим бенефіціарним власником «Прямого» стала компанія «Prime Assets Capital», структура якої повністю належить п’ятому президенту.

«Сьогодні вранці мені подзвонив Макеєнко. Сказав, що нам треба докладати спільних зусиль по захисту каналу. Сказав, що єдина його вина, що він декілька років докладав зусиль, щоб підтримувати, забезпечувати, фінансувати і захищати канал. Але зараз він потребує допомоги. Дві години тому ми підписали угоду, я заплатив гроші, великі гроші, які могли піти на благодійність», – додав він.

Як писав «Детектор медіа», Прямий канал запустили 24 червня 2017 року на базі переформатованого телеканалу Tonis, який навесні змінив власника: його придбав політик і бізнесмен Володимир Макеєнко. Формат каналу – інфотеймент.

24 червня 2019 року відбулися збори власника Прямого каналу Володимир Макеєнко з колективом, на яких були присутні п'ятий президент України Петро Порошенко та народна депутатка Вікторія Сюмар.

Вікторія Сюмар повідомила, що п’ятий президент України Петро Порошенко отримає опціон на купівлю Прямого каналу. За її словами, він готовий купити телеканал у Володимира Макеєнка, якщо в того «виникнуть проблеми». Порошенко тоді наголосив, що «Прямий» і 5 канал не продаватимуть Віктору Медведчуку. Він також заявив, що «не можна допустити концентрації медіавласності в проросійських руках». Зазанчимо, що 14 червня 2019 року стало відомо, що соратник Віктора Медведчука – Тарас Козак став новим власником каналу ZIK і створив медіахолдинг «Новини», до якого увійшли телеканали «112 Україна», NewsOne і ZIK.

Нагадаємо, 5 лютого 2021 року президент України Володимир Зеленський дорікнув Петру Порошенку, що на його каналах останнім часом «агентів Кремля показують частіше, ніж рекламу нового масла "Рошен"».

15 лютого позаштатний радник керівника Офісу президента та спікер української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович повідомив, що вважає, що варто закрити телеканали, пов’язані з п’ятим президентом та партією «Європейська солідарність». На його думку, ці канали «часто діють гірше», ніж телеканали «112 Україна», NewsOne і ZIK, проти яких запровадили санкції.

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що канали з «пулу» Петра Порошенка виглядають дуже дивно в інформаційному просторі України. Він вважає, що ці канали «перебувають в ямі ненависті».

«Детектор медіа» розпитав Прямий канал, «Еспресо» та 5 канал про їх ставлення до останніх заяв президента Володимира Зеленського та представників Офісу президента. На «Еспресо» уточнили, що не входять до «пулу Порошенка», але прокоментували заклики політиків щодо закриття каналів. 

Теги за темою
Новини Петро Порошенко Ринок
Джерело матеріала
loader
loader