Підозрюваного у вбивствах євромайданівців посадовця СБУ випустили з-під варти. Київський суд замінив Олександрові Щеголєву запобіжний захід

main image main image

Підозрюваного у вбивствах євромайданівців посадовця СБУ випустили з-під варти. Київський суд замінив Олександрові Щеголєву запобіжний захід

Шевченківський суд Києва відпустив з-під варти екс-голову Служби безпеки в Києві та області Олександра Щеголєва, звинуваченого у злочинах проти Євромайдану.

Суд під головуванням судді Євгена Мартинова 26 червня змінив запобіжний захід Щеголєву з утримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

«Адвокати Щеголєва заявили клопотання про зміну запобіжного заходу до засідання, посилалися серед іншого на вчорашнє рішення Конституційного Суду за поданням Савченко.

Велика мотиваційна частина – звідти», – повідомив прокурор у справі Олександр Супрун.

Олександра Щеголєва підозрюють в причетності до вбивств активістів під час Революції гідності.

Щеголєва звинувачують у тому, що він керував зачисткою Майдану 18-10 лютого 2014 року, коли підпалили Будинок профспілок, унаслідок загинули 20 людей і були поранені понад 200.

Його взяли під варту ще 2015 року.

До цього він перебував під цілодобовим домашнім арештом.

Екс-командиру СБУ в Києві та області загрожує довічне ув'язнення.

Як писав ZAXID.

NET, 25 червня КСУ визнав неконституційним положення ч.5 ст.

176 Кримінально-процесуального кодексу, у якому йдеться про те, що до підозрюваних у тероризмі, злочинах проти основ національної безпеки України, перешкоджанні діяльності Збройних сил неможливо застосувати більш м'який запобіжний захід, крім узяття під варту.

Відповідне рішення ухвалила Велика палата КСУ за конституційною скаргою громадян, серед яких – народна депутатка Надія Савченко (підозрювана в тероризмі), а також екс-глава Апеляційного суду АР Крим Валерій Чорнобук (підозрюваний у державній зраді).

Упоминаемые персоны
Количество упоминаний за последние 24 часа
Надія Савченко 1 згадки Надія Савченко
Детальніше про подію
Суд відпустив з-під варти екс-начальника СБУ Києва, обвинуваченого у злочинах проти Євромайдану
Расстрелы на Майдане: суд отпустил скандального экс-начальника СБУ Киева
Суд відпустив обвинуваченого у штурмі Євромайдану екс-главу СБУ Києва під домашній арешт