Найбагатші українці за версією Forbes: статки Ахметова зросли майже втричі
Найбагатші українці за версією Forbes: статки Ахметова зросли майже втричі

Найбагатші українці за версією Forbes: статки Ахметова зросли майже втричі

Ахметов - лідер рейтингу Forbes найбагатших українців / shakhtar.com
Ахметов - лідер рейтингу Forbes найбагатших українців / shakhtar.com

Український мільярдер Рінат Ахметов продовжує очолювати список найзаможніших громадян за версією журналу Forbes Україна.

Про це йдеться в опублікованих даних на сайті видання.

За рік Ахметов у сфері металургії збільшив статки до 7,6 мільярда доларів, у трійку також ввійшли бізнесмен Віктор Пінчук (2,5 мільярда доларів) та Костянтин Жеваго (2,4 мільярда доларів). Водночас п’ятий президент України Петро Порошенко опустився з третього на сьоме місце рейтингу зі статками у  1,6 мільярда доларів.

До десятки також ввійшли Ігор Коломойський (1,8 мільярда доларів), Геннадій Боголюбов (1,7 мільярда доларів), Олександр і Галина Гереги (1,7 мільярда доларів), Вадим Новинський (1,4 мільярда доларів), Олександр Ярославський (820 мільйонів доларів) та Юрій Косюк (780 мільйонів доларів).

Скріншот "Економічної правди"
Скріншот "Економічної правди"

За рік список оновився на 21%: 14 учасників потрапили до переліку вперше (зокрема Віктор Медведчук (620 мільйонів доларів), семеро – повернулися після перерви.

Серед абсолютних новачків найбільше представництво – в IT та енергетиці.

Зазначається, що збагаченню у 2020 році сприяло зростання котирувань ключових експортних товарів – нафти, сталі, пшениці й кукурудзи.

Навесні 2021-го зростання цін на сировинні товари лише прискорилося, створюючи непоганий зачин для збільшення статків учасників національної сотні й у 2022 році. Втім, і для несировинних активів мав місце ефект низької бази порівняння: торішні оцінки формувалися на тлі невизначеності, змішаної з панікою.

Як Forbes складає рейтинг

  • Щоб визначити сотню найбагатших, Forbes оцінює статки понад 200 мільйонерів, понад пів тисячі їхніх бізнесів, а також належні їм об’єкти нерухомості в Україні і за кордоном (акцій підприємств, нерухомості, транспортних засобів, предметів мистецтва, рахунків у банках і готівки).
  • Ліквідні акції публічних компаній оцінені за ринковою вартістю станом на 9 квітня 2021 року.
  • Приватні компанії оцінюються на підставі фінансових показників та інформації про обсяги продажів за останній доступний період шляхом порівняння з вартістю аналогічних українських і глобальних компаній, а також компаній, які були об’єктами злиття і поглинання останніми роками.
  • Сімейні бізнеси, що ними управляють спільно, оцінені як сума часток всіх членів сім’ї. Бізнеси, де-факто керовані одноосібно, враховані в оцінці їхнього фактичного власника, навіть якщо його частки формально належать іншим членам сім’ї або третім особам.
  • Вартість непублічних компаній у сфері IT розрахована на підставі оцінок експертів і учасників ринку, доступної інформації про фінансові результати і про залучення капіталу.
  • Активи, які не генерують грошового потоку, оцінені за ліквідаційною вартістю.
  • У список занесені тільки громадяни України.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Яна Ставська

Джерело матеріала
loader
loader